Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Nedir?

Yeniden şekillendirilmiş ve dengeli bir çene veya çene çizgisi, görünümünüzü geliştirebilir ve size daha fazla özgüven verebilir  Daha genç görünen bir cilt arayışınızda, çene hattınıza hacim eklemek gizli silahınız olabilir.

Çene şekillendirmede cerrahi prosedür çok farklıdır. Sonuçlarınız kalıcı ve çok daha dramatik olabilir.Sonuçta, cildinizin bir parçasını kalıcı olarak değiştiriyorsunuz. Sonuçları siz tatmin etmediğinde geri dönüşüm süreci çok sıkıntılı ve yıpratıcı olabilir.Bu aynı zamanda iyileşmenin çok daha uzun süreceği anlamına gelir. Kozmetik cerrahide cildinizin iyileşmesi için zaman vermeniz gerekir. Diğer taraftan, çene dolgusu ile, birkaç dakika içinde bir düzeltme yapabilir, anlık sonuçları görebilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

Yıllar geçtikçe, tıbbi gelişimler güvenli enjektabl dolgu maddelerinin kullanılmasına yol açmıştır ve  invazif sürecin ve plastik cerrahi ile yapılan uygulamaların yerini almıştır.

Fiziksel olarak sağlıklıysanız, psikolojik olarak istikrarlıysanız ve beklentilerinizi gerçekçi tutuyorsanız: cerrahi olmayan çene veya çene büyütme sizin için doğru olabilir

Bu basit bir süreçtir: Birincisi, Dermatoloğumuz bölgeyi topikal anestezi ile hazırlar. Dolgu daha sonra sorun bölgesine enjekte edilir. Son olarak, doktor, enjekte edilen  dolgu maddesini masaj yaparak yerine yerleştirecektir. Kozmetik dolgu maddeleri çene üzerinde veya çene boyunca çeşitli noktalara enjekte edilebilir – düzeltmeye çalıştığınız soruna bağlı olarak.

Çene dolgusu enjeksiyonunuzdan sonra, muhtemelen çene çizgisi etrafında bir miktar şişlik göreceksiniz. Vücut genellikle dolgu maddeleri etrafında geçici olarak toplanan ödem üretebilir.

Unutmayın, cildinize kalın, jel benzeri bir madde koyuyoruz. Enjeksiyondan birkaç hafta sonra dolguyu hissetmek normaldir.

Ayrıca, randevunuzdan ayrılmadan önce, doktorunuzu ne zaman tekrar göreceğinizi bildiğinizden emin olun. İşlemden iki hafta sonra hastaları nasıl görüp görmediklerini kontrol etmeyi ve başka bir işlem veya dokunmaya ihtiyaç duyup duymadıklarını öğrenmek istiyoruz. Bu nedenle, prosedürünüzü izleyen haftalarda sağlayıcınızla nasıl takip edeceğinizi bildiğinizden emin olun.

 

Uygulama geri dönüşümlüdür.Yapılan dolguyu  çözmek için bir enzim kullanılabilir. Bu, tekrar denemenizi veya cerrahi seçenekleri göz önünde bulundurmanızı sağlar.

Uygulama geçicidir. Sonuçlar genellikle yaklaşık altı aydan bir yıla kadar çenenizde kalır.

Cerrahi girişimsel bir süreçtir – bir hafta veya daha uzun bir süre devam edebilen önemli ölçüde morarma ve şişlik vardır. Çene dolgusunda, işlemden hemen sonra biraz kızarıklık ve muhtemelen hafif bir çürük veya şişlik oluşabilir, bir sonraki gün çalışmanızı engelleyecek hiçbir şey yoktur.

Çene dolgusu sadece hacim ekler . Dolgular, boşlukları en aza indirgeyerek ve tutarsızlıkları dengeleyerek daha güzel güçlü bir görünüm sağlayabilir.

Cerrahi olmayan çene ve çene büyütme uygulaması bakım ve tekrar yatırım gerektirse de, birçok hasta,cerrahi uygulama yerine Çene dolgusunu tercih eder.

Ameliyat her zaman ideal sonuçlara ulaşamaz.Neyse ki, enjekte edilebilir dolgu maddeleri, ek ameliyatlara ihtiyaç duymadan görünüşlerini değiştirmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

Biliyormusunuz?Her zaman bir dolgu maddesinin etkilerini tersine çevirme seçeneğine sahipsiniz. Sonuçlarınızı beğenmezseniz, dolguyu eriten ve yapılan düzeltmeyi kaldıran ürünlerimiz vardır.