El Gençleştirme Yöntemleri

Ellerimiz güneş, sıcak, soğuk gibi pek çok dış etkene maruz kalan ancak rutin cilt bakımı sırasında en çok ihmal edilen yerlerdendir. Bu nedenle de ince, sarkmış, damarları belirgin, üzerinde güneş ve yaşlılık lekelerinin olduğu eller çoğu zaman yaşı ele vermektedir.

Yüze ve boyun bölgesine yapılan uygulamaların devamı olarak elleri de ihmal etmemek gerekir. Ellerin gençliğini korumak veya daha ileri aşamalarda kaybettiklerini yerine koymak için yapılabilecek çeşitli tedavi seçenekleri vardır.

Kimyasal peeling ve lazer tedavileri: El üzerinde görülen lekelerin tedavisinde kimyasal peelingler ve Q switch lazer/ KTP lazer tedavileri kullanılabilmektedir.

Mezoterapi: Erken yaşlarda cildin ihtiyacına göre ayarlanacak mezoterapi karışımları (Somon DNA, hyaluronik asit, polivitaminler, leke açıcı ajanlar) ile yaşlanma ve leke karşıtı önlem alınabilir. İleri yaşlarda ise diğer tedavilere destek olarak eklenebilir.

Jalupro gençlik serumu /Elmas dolgu/ H100 aşısı: İnce kırışıklıklar, derinin elastikiyetini kaybetmesi gibi yaşlanmanın ilk belirtileri ile savaşmak için ihtiyaca uygun ürün seçimi yapılabilir.

Dolgu uygulamalar: Deri altı dokudaki kaybın yoğun olduğu, tendon ve damarların belirgin olduğu durumlarda el üzerine dolgu uygulaması yapılabilmektedir.