Gözaltı Işık Dolgusu

Göz çevresinde kırışıklık morluk ve çökme bulunması kişilerin yorgun yaşlı ve hüzünlü görünmesine neden olur. Çökmüş göz altları birçok kadının ve erkeğin estetik sorunlarının başında gelmektedir,ama artık özel olarak geliştirilen dolgu yöntemi ile göz altındaki şişlik ve morluk problemleri giderilebiliyor. 30’lu yaşlardan itibaren her iki kişiden biri göz halkaları için endişelenmektedir. Alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, yatış pozisyonu ve uyku düzensizlikleri bu durumu arttırıcı unsurlardır.

Dolgu uygulaması ile bu bölgede hacim artışı sağlanır. Göz altındaki çökme, kırışıklık ve morluklar düzeltilir,böylece daha genç sağlıklı bir yüz ifadesi ortaya çıkar. Gözaltı dolgusu ile gözaltındaki çökmeler, göz altındaki morluklar,göz altındaki kahverengi halkalar,göz altındaki kırışıklıklar,yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz ifadesi tedavi edilebilir.

Hyalüronik Asit içeren dolgular laboratuar ortamında hazırlandığı için enfeksiyon riski yoktur. Alerjik reaksiyona yol açma ihtimali düşüktür. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olduğu için güvenle kullanılabilir. Gözaltı dolgusu için kullanılan diğer maddeler komplikasyon yaratma risklerinin fazla olması nedeniyle güvenli değildir. Gözaltı dolgusu uygulanacak bölge antiseptik solüsyonla temizlenir, sonra anestezi uygulanır. Ardından kapalı uçlu kanüllerle dolgu maddesi enjeksiyon yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır. Dolgu yapıldıktan hemen sonra etkisi görülmeye başlar, ancak en etkili sonuçlar için üç hafta beklemek gereklidir. Gözaltı dolgu uygulaması yaklaşık olarak 15 dakika süren bir işlemdir. Uygulama sonrasında hemen günlük hayata dönebilir. Uygulama öncesinde gözaltı dolgusu yapılacak bölgeye lokal anestezi yapıldığı için neredeyse hiç ağrı hissedilmez. Kanül adı verilen sivri uçlu olmayan özel bir iğne kullanılarak dolgu enjeksiyonu yapıldığı için kanama ve morluk oluşmaz. Alınan tüm önlemlere rağmen oluşabilecek morluk bir hafta içinde kendiliğinden düzelir. Gözaltı dolgusu 1-1,5 Yıl süreyle kalıcıdır. Düzenli olarak gözaltı dolgusu yaptıran kişilerde dolgunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlemlenmektedir. Bu konuda eğitim almış tecrübeli dermatologlar ve plastik cerrahlar tarafından klinik ortamında uygulanmalıdır.