Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazerle cilt gençleştirme

 Estetik dermatolojide yeni ve başarı ile uygulanan bir yöntemdir. Yüz, boyun ve ellerde yaşlanmaya, çevresel faktörlere veya genetik etkilere bağlı olarak oluşan kusurların düzeltilmesinde kullanılır. İnvazif olmayan bir işlemdir. Cilt altındaki kolajen doku yapısını arttırmak prensibi ile etki etmektedir. Lazerle cilt yenilemede cildin en üstündeki tabakaya etki edilir. Böylece cildin düzgünleştirilmesi, lekelerin giderilmesi, aynı zamanda kolajen doku gerginleştirilerek cildin sıkılaştırılması hedeflenir.

Cildin lazer ışıkları ile komple taranması sonucu lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile yeni kolajen doku oluşumu gelişir ve daha genç nem tutma yeteneği yüksek hücreler oluşturularak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı gözlemlenir, cilt lekelerinden arınır.

Lazerler ciltteki kolajeni arttırarak etkili olmaktadır. Tedavi sonrasında ciltte aydınlanma, canlanma, toparlanma ve sıkılaşma meydana gelir. Lazerle cilt yenileme tedavileri b0t0x, dolgu, mezoterapi ile kombine edilerek sonuçlar mükemmelleştirilebilir. Cilt yenileme işlemlerinden önce veya sonra medikal estetik uygulamaları cilt kalitesinin artışıyla beraber kırışıklıklarda azalma ve yüz sarkmasının toparlanmasında çok etkili olmaktadır.

Tedavinin ne kadar süreceği ve kaç seans gerektiği uzman dermatoloğumuzla yapacağınız görüşmede belirlenir. Fakat ortalama 3-5 seans 3-4 hafta ara ile gerçekleşmektedir. Uygulama ortalama 30 dakika sürmektedir.

 

Lazerle cilt gençleştirme tedavisi;

  • Dudak, alın, göz çevresi ince çizgilerde
  • Akne (sivilce) izlerinde
  • Yüz bölgesinde oluşan sarkmalarda
  • Yaşlanmış ve güneş hasarına uğramış lekeli ciltlerde
  • Yaşlılık lekelerinde
  • Mat ve soluk ciltlerde (özellikle sigaraya bağlı)
  • Genişlemiş gözenek sorunlarında güvenle uygulanabilir.