Nem Aşısı (IAL/ACP Sistem)

Nem Aşısı (IAL/ACP Sistem) Nedir?

Yaşımızın ilerlemesine rağmen cildimizin genç görünmesi,elastikiyetini kaybetmemesi hepimizin ortak dileğidir.
Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir.Hyalüronik asit, tüm canlı organizmalarda bulunan doğal bir maddedir. Yüksek konsantrasyonlarda yumuşak bağ dokusunda,göz çevresindeki sıvı içinde,
bazı kıkırdak ve eklem içi sıvılarında ve deri dokusunda bulunur.
Cildimizde 20 yaşından itibaren Hyalüronik asit azalmaya başlar.Bu azalma 30’lu yaşlardan itibaren hız kazanır.Bunun sonucunda cildimizdeki elastikiyet,canlılık ve parlaklıkta kaybolmaya başlar.Cildimizdeki Hyalüronik asitin işlevi, temel besin maddelerinin kan dolaşımından cilt hücrelerine taşınmasını sağlar, suyu tutarak cildi nemlendir, mekanik ve kimyasal hasara karşı bir yastıklama maddesi görevi görür.

Geleneksel dolgu maddeleri kayıp hyalüronik asit seviyelerini geri yüklemez, ancak sadece belirli bir bölgedeki derin kat ve kırışıklıkların lokal tedavisinde kullanılır.
Hyalüronik asit saf bir maddedir. Cildi doğal kaynaklı hiyalüronik asitle tanıştırmak, cildin savunma sistemini uyarır,vücudun hyalüronik asit yapımını tetikler ve yaşlanma sürecini geriletir. Nem aşısı bu özel özellikleri ile cilde doğal olarak yeni elastikiyet ve sıkılık sağlar.
Böylece bu sistem yani nem aşısı sadece kıvrımları, kırışıklıkları düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda genç erişkin cildinde görülen elastikiyeti ve sıkılığı geri kazandırır.
Bu nedenle, bu yönteme TIBBİ YÜZ KALDIRMA da denir.
Nem aşısı yüz, boyun, dekolte ve ellerdeki cilt sıkılığını geri kazandırmaya yardımcı olmak için kullanılır.
Tedavi protokolü cildin durumuna bağlı olmakla birlikte,istenilen sonuçlar için, genellikle ilk 6 haftada 3 tedavi ve her 6 ayda bir bakım tedavisi yapılması önerilir.İkinci günden itibaren ciltteki nemlenmenin arttığı, cildin doku tonusunun daha kaliteli bir konuma geldiği gözlemlenir. Tedavinin sonucu, hastanın durumuna göre değişiklik göstermesine karşılık, tedavi süresince, hastaya bol miktarda su içmesi tavsiye edilir.
İçerisinde allerjik reaksiyona sebep olabilecek protein ve nükleik asit bulunmadığı için son derece sağlıklı ve güvenilir bir yöntemdir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak, enjeksiyona bağlı iğne etkisiyle çok ufak kızarıklık,morluk(çok nadir) eritem vs. olabilir. Uygulamadan sonraki bir iki saat içinde tüm bu etkiler yok olur. Kişinin sosyal hayatını etkilemez. Ertesi gün makyaj ve kapatıcı kullanılabilir.Yirmi yaş sonrası herkese güvenle uygulanabilir.Uygulamayı yapan kişinin Uzman Hekim olması önemlidir.