Saç Tedavileri

Saç dökülmesi erkekler kadar kadınları da etkileyen önemli bir estetik sorundur. Hormonal ve besinsel faktörler, genetik yatkınlık, kıl gelişimi bozuklukları ve ilaçlar, stres, kimyasal maddelere maruz kalmak saç dökülmesinin nedeni olabilir.

Sağlıklı bir saç derisinde ortalama 1000 adet saç bulunur. Yetişkinlerde yıkama ve taramaya bağlı olarak günde 50-100 adet saç teli dökülmesi normal kabul edilir. Saç dökülmesi genellikle tetikleyici faktörlerden 3-4 ay sonra başlamakta ve bu faktörler tedavi edildikten 6-12 ay sonra normale dönebilmektedir. Saç dökülmesine yol açan bu nedenlerin tedavi edilmesine rağmen saç dökülmesinin azalmadığı durumlarda Mezoterapi yöntemleri kullanılarak saç dökülmesi durdurulur ve yeni saç çıkışı sağlanır.

Mezoterapi solüsyonları saç köklerinin beslenmesi için gerekli olan vitamin mineraller ve antioksidanları içeren özel hazırlanmış sıvılardır.  Mezoterapi solüsyonları saç sorunlarıyla özel olarak hazırlanan steril koşullarda üretilen kaliteli ürünler olduğu için hiçbir yan etki oluşturmaz. Saç Mezoterapisi ilk seanstan sonra etkili olmaya başlar. Saç dökülmesini durdurur, saçların parlaklığını arttırır, çıkışını sağlar.

Uygulamaya devam edilirse dört seans sonrasında olumlu etkiler. Uzun süre kalıcı hale gelir. Kalıcı etkilerin ortaya çıkması için bir ay aralıklarla dört ila sekiz seans yapılması gerekir. İşlem yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Kişi işlem sonrası günlük hayata dönebilir. Ancak uygulama sonrasında hafif bir kızarık ve morluk oluşabilir. Kızarıklık 2 saat içinde kaybolur, morluk ise üç gün içinde kendiliğinden düzelir.

Uygulama için çok ince iğneler kullanılması ve işlem öncesinde lokal anestezi yapılması nedeniyle uygulama sırasında neredeyse hiç ağrı hissedilmez. Bu uygulama, eğitim almış tecrübeli Dermatologlar ve plastik cerrahlar tarafından klinik ortamında uygulanmalıdır.